اینجا کلیک کنید نمادهای اعتماد و گواهینامه ها

اطلاعیه فروشگاه

مشتری گرامی، بخش ((پاسخگویی آنلاین)) سایت در پایین صفحه سمت راست پاسخگوی سوالات شما عزیزان است. درضمن مدیریت سایت با شماره 09356118602 درتلگرام بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما خواهد بود ((پس با اطمینان خرید کنید)) درضمن از آنجا که برخی از فایل ها از منابع گوناگون در ادوار مختلف تهیه گردیده، بدلیل دسترسی نداشتن به صاحبان آن ها، در صورتی که صاحب فایلی ازاین فروشگاه هستید و از این بابت رضایت ندارید، کافیست عنوان فایل را به شماره بالا ارسال کنید تا در اسرع وقت فایل مورد نظرتان حذف گردد. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره نحوه سفارش و دریافت فایل می توانید از بخش گفتگوی زنده با پشتیبان پاسخ خود را دریافت نمائید. راهنمای خرید از سایت: www.uniqsell.ir/help.php

دانلود تحقیق در مورد حقوق زنان در اسلام

دانلود تحقیق در مورد حقوق زنان در اسلام

*******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

قابل ویرایش و آماده چاپ

*******************************************************

 

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

تعداد صفحات : 12 صفحه

مقدمه:

 امروز در جهان بیش از 2/1 میلیارد مسلمان وجود دارد یعنی بیش از 20% از جمعیت جهان (1990) و تا سال 2020 از هر 4 نفر در روی زمین یک نفر مسلمان خواهد بود. با توجه به این مسئله هنوز بسیاری از دانشگاهیان و مردم عادی پیشداوریهایی نسبت به قوانین اسلامی دارند رسانه‌های غربی نیز هیچگاه قوانین اسلامی و قضاوت در مورد آن را به درستی درک نکرده‌اند. نمونة بارز این سوء تعبیر بمب‌گذاری و تخریب مرکز تجارت جهانی در نیویورک بود که رسانه‌ها در معرفی متهم‌های واقعه مرتباً عبارت «بنیادگرایان اسلامی» را بکار می‌بردند.

جدایی دین از حکومت

مشکل‌ترین بخش از حقوق اسلامی که غربی‌ها از درک آن عاجزند مسئله عدم جدایی بین مراکز حکومتی با مراکز دینی است. در حالیکه در اسلام دین و حکومت هر دو یکی هستند و حقوق اسلامی توسط حکومت اسلامی کنترل، اجراء، و تنظیم می‌شود. در جامعة اسلامی قوانین مدنی هم برای مسلمانان و هم غیرمسلمانان وجود دارد ولی «شریعت» فقط برای مسلمانان قابل اجراء است. حقوقدانان غربی و سایر کسانی که در حقوق عمومی مطالعه دارند برای فهمیدن این مفهوم با اشکال مواجه می‌شوند. از جمله قانون اساسی آمریکا (Bill of Rights) دولت را از تأسیس یک دین منع می‌کند. دادگاه عالی آمریکا براساس موارد زیادی به این نتیجه رسیده که نمی‌تواند یک دین را بر بقیه ترجیح دهد. مفهوم اختلاط کلیسا و حکومت از دید بیشتر متخصصان حقوقی و استادان دانشگاه آمریکا به لحاظ تاریخی امری شیطانی است و مشکلات زیادی را به همراه دارد.

اصولاَ دارابودن نظریه و دیدگاه از پیش تعیین شده، موجب محدود شدن پایه اطلاعات و معلومات در حلّ بسیاری از مشکلات اجتماعی و جنائی می‌شود. البته استفاده از تحلیل مسیحیت ممکن است به حل این مشکل مقداری کمک کند. نادیده گرفتن اعتقادات سایر فرقه‌های مسیحیت و پافشاری بر اعتقاد خود به خدا موجب محدود شدن پایة اطلاعات انسان شده و حتی مانع شناسایی فرد از دین خود می‌شود. مشابه همین نظر برای قوانین اسلامی و دین اسلام نیز وجود دارد. «قوانین اسلامی دارای آراء و مفاهیم و اطلاعات بسیاری است که می‌تواند مشکلات جنایی معاصر در موضوعات و بخش‌های مختلف جهان را حلّ نماید. قانون اسلامی یا «شریعت» منافع خانواده را در کشورهایی که قانون شخصی توسط دین تعیین می‌شود، بطور کامل حفظ می‌کند. همچنین این قانون منافع مسلمانانی که در کشورهای غیراسلامی زندگی می‌کنند و دادگاه و قضاوت در آن کشورها ملیت در حقوق فردی را می‌شناسد، نیز حمایت می‌کند. به این منظور و برای انجام این عمل ابتدا باید ذهنیت نادرست سابق یعنی جدایی حکومت از دین فراموش شود.

مالکیت زنان در اسلام

علیرغم تبلیغات علیه حقوق زنان در اسلام زنان جایگاه خاصی در این مکتب فکری الهی برخوردارند و بنابر قوانین اسلامی زنان استقلال کامل و آزادی در امور اقتصادی و مالی داشته و می‌تواند املاک شخصی خود را به هر صورتی که مایلند و بدون موافقت شوهر استفاده کنند. این مسئله شامل اموالی می‌شود که زنان چه قبل از ازدواج و چه بعد از ازدواج بدست آورده‌اند. قوانین بعضی از کشورهای اروپایی مانند فرانسه به مرد این اختیار وظیفه را برای کنترل مایملک همسران خود داده است.

یک مقایسة دقیق بین قانون اسلام و قانون به اصطلاح دنیای متمدن غربی بخصوص در مورد کشورهایی که قوانین کامل‌تری دارند مانند آئین مدنی فرانسه نشان می‌دهد که علیرغم مفهومی که بعضی معتقدند سیستم‌های قانونی کشورهای مدعی تمدن نسبت به آزادی و استقلال زنان در ادارة امور مالی خود محدودیتی قائل هستند در حالیکه بنابر آئین مدنی جمهوری اسلامی ایران که براساس قانون شیعه تنظیم شده زنان بطور مستقل می‌تواند هر نوع استفاده‌ای نسبت به اموال خود داشته باشد.

حق مهریه

یکی از سنتهای بسیار کهن برای استحکام روابط خانوادگی، قائل شدن به حق مهریه به هنگام ازدواج، برای زن است به این معنا که مرد چیزی از مال خود به زن هدیه دهد. شرع مقدس اسلام نیز حق «مهریه» برای زن را تأیید کرده و قوانین خاصی برای آن بیان کرده است.

زنان در قرآن

در آیات بسیاری از قرآن به زنان اشاره شده است بسیاری از آنان بر پیروی از دین خدا و اطاعت از وی تأکید می‌کنند در این آیات زنان و مردان بصورت مساوی به اطاعت از خداوند فراخوانده می‌شوند در بسیاری از این آیات از زنان و مردان که مؤمنین واقعی هستند خواسته شد تا درستکار، رئوف و یاریگر یکدیگر باشند در بعضی از آیات زنان مردان به‌طور مساوی مخاطب قرار می‌گیرند تا در برآورده ساختن خواسته‌های یکدیگر کوتاهی نکنند در قرآن نمونه‌های بسیار شاخصی از ارتباط زنان با خداوند مانند ارتباط حضرت مریم(س)، ملکه صبا و قدرتی که خدا به وی اعطا کرده بود دیده می‌شود که این داستانها منابع بسیار زیبا و خوشایندی از جایگاه زنان و مردان در اسلام است.

مراجع:

تساوی روحی زنان و مردان

(سورة الاحزاب، آیه 35)

چگونگی نگاه به زنان

(سورة نساء، آیه 19)

همکاری و مشاوره با زنان

(سورة توبه، آیه 71)

اجماع درخصوص تصمیم‌سازی

(سورة بقره، آیه 233)

منبع :انجمن زنان مسلمان پژوهشگر

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه درج شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند را می توانید درپایین تصویردانلود نمائید 

لینک دانلود پایین عکس قابل دسترس استپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,500 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
1021200016_1808987_3768.zip34.8k

دانلود تحقیق با موضوع مفهوم شهود و غیبت در فلسفه اسلامى

دانلود تحقیق  با موضوع مفهوم شهود و غیبت در فلسفه اسلامى مفهوم شهود و غیبت در فلسفه اسلامى با بیش از 70 منبع و ماخذ مقدمه مفهوم «شهود» (1) را مى‏توان در زمينه‏هاى مختلف بررسى كرد. اين مفهوم، در فلسفه جايگاهى رفيع داشته و در تقسيمات اوليه وجود، مباحث علم و عالم و معلوم، شناخت‏شناسى و هستى‏شناسى توسط فلاسفه به مورد بحث گذاشته شده است. (2) همچنين، مفهوم «شهود» در عرفان و تصوف منزلتى بس ارجمند يافته و عرفا مباحثى ا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 9,000 تومان

دانلود تحقیق نقش امام خمینی در انقلاب اسلامي

دانلود تحقیق نقش امام خمینی در انقلاب اسلامي   چکیده امریکا در ایران پایان داده، قوی­ترین رژیم خاورمیانه را ساقط نماید. این مسئله، به یقین حاکی از قدرت بسیج‌کنندگی امام خمینی(ره) بوده است. در واقع، قدرت نرم، ابعاد و ماهیت انقلاب اسلامی و آموزه‌های دینی آن با گسترة انسان­شناسانه، هستی‌شناسانه و معرفت­شناسانه از ابعاد قدرت نرم مورد نظر ژوزف نای و دیگر اندیشمندان غربی متفاوت است. امام خمینی(ره) با اتکال به خدا، ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان

دانلود تحقیق تقویت بنیادهای فرهنگ ایرانی اسلامی در هند

دانلود تحقیق تقویت بنیادهای فرهنگ ایرانی اسلامی در هند   چکیده تاریخ روابط ایران با شبه قاره هند طی قرون متمادی شاهد فراز و فرودهای زیادی بوده‌است. شاید مهمترین جنبه این روابط سطح فرهنگی آن باشد که منجر به شکل‌گیری ارتباطات عمیق و تاثیرگذار در فرهنگ دو ملت بویژه هند و پاکستان گردیده‌است. در این مقاله سعی شده است با تکیه بر برخی از وجوه تاثیرات حضور و گسترش فرهنگ ایرانی- اسلامی در هند(گستره زبان فارسی ،انبوه سنگنوشته‌های فارسی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان