اینجا کلیک کنید نمادهای اعتماد و گواهینامه ها

اطلاعیه فروشگاه

مشتری گرامی، بخش ((پاسخگویی آنلاین)) سایت در پایین صفحه سمت راست پاسخگوی سوالات شما عزیزان است. درضمن مدیریت سایت با شماره 09356118602 درتلگرام بصورت 24 ساعته پاسخگوی شما خواهد بود ((پس با اطمینان خرید کنید)) درضمن از آنجا که برخی از فایل ها از منابع گوناگون در ادوار مختلف تهیه گردیده، بدلیل دسترسی نداشتن به صاحبان آن ها، در صورتی که صاحب فایلی ازاین فروشگاه هستید و از این بابت رضایت ندارید، کافیست عنوان فایل را به شماره بالا ارسال کنید تا در اسرع وقت فایل مورد نظرتان حذف گردد. در صورت داشتن هرگونه سوال درباره نحوه سفارش و دریافت فایل می توانید از بخش گفتگوی زنده با پشتیبان پاسخ خود را دریافت نمائید. راهنمای خرید از سایت: www.uniqsell.ir/help.php

دانلود مقاله در مورد حقوق رسانه‌ ها در برنامه توسعه ايران

دانلود مقاله در مورد حقوق رسانه‌ ها در برنامه توسعه ايران

*******************************************************

لینک دانلود و خرید محصول در پایین همین صفحه

فرمت فایل: ورد (Word)

قابل ویرایش و آماده چاپ

******************************************************* 

قسمتی از محتوای فایل جهت بررسی شما پیش از خرید در زیر نمایش داده شده است:

تعداد صفحات : 29 صفحه

چكيده

مقصود از حقوق رسانه‌ها، مجموعه قواعد و مقرراتي است كه بر كار رسانه‌ها و افراد فعال در اين عرصه حكومت مي‌كند. مباحث اين رشته، گاه مربوط به حقوق عمومي و گاه مربوط به حقوق خصوصي است؛ همان‌گونه كه در عين داخلي بودن، بي‌ارتباط با مقررات بين‌المللي نيست.

تأثير دو سويه و فزايندة رسانه و توسعه موجب شده است حقوق رسانه‌ها در برنامه توسعه كشورها از جايگاه رفيعي برخوردار شود. قانون برنامه چهارم توسعه در كشور ما نيز چشم‌انداز قابل قبولي در اين زمينه ترسيم كرده و از جمله، تدوين قانون جامع رسانه‌ها را تكليف كرده است.

نگارنده، پس از تشريح موضوعات ياد شده تلاش كرده است بر اساس بيش از يك دهه تحقيق و تدريس حقوق ارتباطات و با استفاده از تجربه عملي و نيز مطالعه تطبيقي در حقوق ساير كشورها، بايسته‌ها و ضرورت‌هاي لازم را براي برداشتن اين گام بلند تبيين كند.

جامعيت ميان حقوق و حدود، عموميت و رسانه محوري، تقويت جايگاه خود تنظيمي و اخلاق حرفه‌اي، تاكيد بر نظارت‌هاي صنفي و مدني و سرانجام رعايت اصول قانون‌نويسي، پنج معياري است كه براي دستيابي به نظام حقوقي مطلوب رسانه‌ها مورد تأكيد قرار گرفته است.

مقدمه

حقوق رسانه‌ها از زمرة رشته‌هاي نوپيداي دانش حقوق است كه با شتابي فراوان در حال گسترش و تكامل است. جذابيت مباحث حقوقي رسانه‌ها به دليل تأثير روزافزون وسايل ارتباط جمعي در زندگي روزگار ما و ابتلاي همگاني به آن است. ميان رشته‌اي بودن اين موضوع و ارتباط آن با دانش‌هاي ديگر نظير جامعه‌شناسي، روان‌شناسي و سياست نيز بر جذابيت آن افزوده است. البته نبايد تحول و دگرگوني روزانه فناوري را هم ناديده گرفت.

براي مثال، ماهواره يا اينترنت را در نظر بگيريد كه چگونه پرسش‌هاي حقوقي بي‌شماري را در زندگي اجتماعي ما مطرح كرده‌اند؛ پرسش‌هايي كه هر روز بر انبوه آنها افزوده مي‌شود و نمي‌توانند بي‌پاسخ بمانند. اين چنين است كه قلمرو مباحث حقوق رسانه‌ها در جهان امروز، به سرعت گسترده و گسترده‌تر مي‌شود. با وجود اين، حقوق رسانه‌ها در ايران، چنان‌كه شايسته‌ است، رايج نبوده و رشد نكرده است. مقاله حاضر، درصدد است مباني و پايه‌هاي نظام جامع حقوق رسانه‌ها را تبيين كند، چشم‌انداز و آيندة آن را در ايران روشن كند و در نهايت بايسته‌هاي آن را گوشزد كند. اهداف ياد شده، در سه گفتار جداگانه بررسي خواهد شد.

 

 حقوق رسانه‌ها در برنامه توسعه ايران

بنابر آنچه گفته شد تدوين برنامه توسعه براي هيچ كشوري نمي‌تواند بدون توجه به واقعيت‌هاي جهاني، قدرت رسانه‌ها و تحول ارتباطات باشد؛ نقطه ضعفي كه تاكنون در برنامه‌هاي توسعه كشور ما مشهود بوده است اما برخلاف «قانون برنامه سوم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران» كه در بخش ارتباطات و مسائل مربوط به رسانه‌ها دچار نارسايي و نقص آشكار بود، خوشبختانه برنامه چهارم توسعه كه از سال 88-1384 به اجرا درخواهد آمد، توجه ويژه‌اي به اين عرصه نشان داده است. در حالي كه برنامه سوم در اين زمينه كاملاً ساكت بود، برنامه چهارم در مواد متعددي به اين موضوع پرداخته است؛ به گونه‌اي كه مي‌توان اميدوار بود در صورت اجرا و تحقق آن، حوزه ارتباطات و رسانه‌هاي كشور با تحول مثبت و شتابداري روبه‌رو خواهد شد. با اين توضيح، حتي اگر نوع نگاه يا ميزان توجه «برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران» را به موضوع ارتباطات و رسانه‌ها نپسنديم يا كافي ندانيم، از اين نظر كه برخلاف برنامه قبلي به واقعيت‌هاي دنياي امروز توجه بيشتري نشان داده قابل قدرداني است.

پي‌نوشت‌ها:

*  استاد حقوق ارتباطات و رئيس دانشكده حقوق دانشگاه امام صادق (ع)

منابع:

[1] - ساكت، محمد حسين؛ حقوق‌شناسي؛ ديباچه‌اي بر دانش حقوق/مشهد؛ نشر نخست، 1371.

[2] - كاتوزيان، ناصر؛ مقدمه علم حقوق و مطالعه در حقوق خصوصي حقوقي ايران/ چاپ 11، تهران: انتشار، 1377.

[3] - جعفري لنگرودي، محمدجعفر؛ ترمينولوژي حقوق/ تهران: كتابخانه گنج دانش، 1367. 

[4] - كاتوزيان، ناصر، مقدمه علم حقوق: 48.

[5] - W.J.Brown, GSCE Law

[6] - ساكت، محمد حسين، ديباچه‌اي بر دانش حقوق: 201.

چون فقط تکه هایی از متن اصلی برای نمونه در این صفحه درج شده ممکن است هنگام انتقال مطالب از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است 

متن کامل با فرمت ورد word را که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند می توانید در ادامه دانلود نمائید 

لینک دانلود پایین عکس قابل دسترس استپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 7,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 9,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
UNIQ969129080016_1808852_4767.zip36.6k